Po dlouhé době spouští RegioJet mobilní aplikaci pro rezervaci jak železničních jízdenek, tak i autobusových pro Student Agency. regiojet.cz .

RegioJet

Založil ve fóru Železniční doprava

Nevíte od kdy RJ takhle pumpnul ceník? Potřebuju po roce Brno-Praha a koukám skoro 400 za lowcost :D  Před rokem-dvouma jsem se občas dostal i na 99 kč, ale do 200 to byla vždycky jistota takhle týden předem (nejsem student, abych si mohl dovolit standart :D ).

Zrovna nedávno jsem si to počítal a za 400 jsem door2door autem a o hodinu rychleji :(  To už jsou ČD s in25 lehce nad polovinou ceny RJ.


1.jpg

0 Citovat

Zdražili všichni dopravci, vlak i bus. Vybral sis spoj ve špičce, kterej je skoro vyprodanej. Pochybuju, že v neděli odpoledne byla někdy jízdenka za 99 Kč. Teď se dá v sedle sehnat za 149 Kč, co jsem tak v poslední době viděl. Většina spojů vlaků RJ je během týdne kolem 250 Kč, ale protože většinou jezdím z/do Brna kolem víkendu, vychází cenově líp většinou RJ bus (Flixbus bývá dražší i po 10% slevě).

1 Citovat

Nevíte kdy RJ přidává jízdní řád? Potřebuji říjen - listopad. Na letiště do Vídně momentálně jenom do konce září.

0 Citovat

Já na konec září kupovala asi 14dnů zpátky, tak bych to viděla do konce srpna, že to tam snad dají, šlo mi tedy o geparda, jiný spoje tam byly daleko dřív.

0 Citovat

Dnes jsem koupil už na ranní spoj do Vídně na 15.10.

0 Citovat

Jak funguje prodej/kontrola jízdenek u RJ?
V pátek jsem jel do Brna, vše ok. V Brně pořešil lékaře, během oběda najel na nákup jízdenek a ejhle.
Od 14 do 18 hodin komplet vyprodaný RJ, SA, Flixbus. Koupil jsem teda poslední dvě místa u RJ v byznisu, budiž.

Chápu to tak, že RJ stejně jako hodně v zahraničí má vázané jízdenky na místo. Proto, pokud se nehádají dvě osoby o místo, ani posádka nekontroluje jízdenky.

Spíš mě zajímá, zda těch 5-10 lidí, které jsem potkával postávat ve vlaku v prostoru okolo záchodů byli lidi, co tam naskákali i bez jízdenky? Protože vlak byl jinak opravdu plný. 

0 Citovat

Myslím, že v rámci OneTicket můžeš koupit jízdenku na RegioJet bez místenky.

0 Citovat

Nevíte někdo, kdy budou v prodeji jízdenky na prosinec? 

0 Citovat

Vlakové? Od 10. 12. platí nový jízdní řád, který bude zveřejněn, až se Správě železnic zachce, takže než to zveřejní, v prodeji nebudou.

0 Citovat

Napíš do RJ, minulý rok začali s predpredajom na nový  jízdní řád 4.11.

0 Citovat

Ptal jsem se u ČD a očekávají vydání JŘ na přelomu října a listopadu.

2 Citovat

Máte někdo zkušenost s kompenzací od RegioJet ? Na webu píší, že není třeba nikde žádat, peníze pošlou sami.. 

Včera tragická zkušenost cestou z letiště Vídeň do Prahy přes Brno ... cca 5km před hranicemi porucha autobusu, řidič nekomunikoval, před cestujícími utíkal ven telefonovat, na dotaz podal jen strohou informaci " co mám dělat, náhradní autobus je na cestě " , ten měl údajně přijet do hodiny, nakonec jsme u krajnice, bez výstražných světel tedy po tmě v obavách kdy do nás na dálnici někdo ze zadu napere, čekali 3 hodiny, větší část cestujících byla cizinci, na ty řidič nebral ohled vůbec, info jsme jim překládali my, děti plakaly, nebyla k dispozici ani voda, nic. Šofér chodil kolem autobusu, bez vesty, tma jako v p*deli, lidi nechal volně vystupovat aniž by je poslal aspoň za svodidla ...jako docela zážitek .. 

Zlatej Flix bus a Gepard 😅

1 Citovat

Jakou kompenzaci máš na mysli? Já zkušenost mám - pokud spoj nejede vůbec, vrátí ti jízdné, pokud tě do cíle dopravili, tak máš smolíka.

0 Citovat

Podle jejich webu se na poruchu autobusu vztahuje jejich garance jako " zaviněné zpoždění " viz tabuky a info v odkazu .. zajímá mě to z principu, jestli někdy někdo už od nich za zpoždění tohoto typu něco dostal .. jet takhle někde v cizině s tím, že mi někde navazuje spoj, letí letadlo apod. docela by mě jejich postup zajímal ..

https://regiojet.cz/nase-jizdenky/garance

0 Citovat

Naposledy jsem měl s vlakem RJ zpoždění na trase Brno - Ostrava kvůli stromu na trati. Zpoždění cca 4 hodiny, ještě než jsme dojeli do Ostravy, tak jsem měl peníze na účtu (plnou cenu jízdného), bez nutnosti podání žádosti. 

1 Citovat

Před asi 7 lety v nočním vlaku z Košic nesvítila ve vagónu (možná v celém vlaku) světla a dostali jsme bez žádosti zpět na kartu asi polovinu jízdného.

1 Citovat

Mne bylo před par dny řečeno v RJ, na dotaz když mi navazuje další doprava a ani naplánována rezerva mi nepokryje vzniklé zpoždění - že pokud RJ do cíle dopraví, další navazující škody mám řešit s pojištěním cesty. Pro mne přeloženo pojištění léčebných výloh, zavazadel, zmeškání dopravy atd...

0 Citovat

Kluci díky za info, pak dám vědět jak dopadl můj případ 👍

0 Citovat

Prostě RJ za nic neručí a žádné škody vzniklé jejich vinou nekompenzuje. Mě jejich 2 zrušené spoje - ne nějaké dopředu ohlášené zrušení, ale zrušení v okamžiku, kdy cestující s platnými jízdenkami čekali na peróně na spoj - přišly bratru na cca 6 000 Kč, RJ nezájem. A to jsem měl štěstí, že jsem byl schopen se takhle na poslední chvíli na letiště dopravit jinak a neuletělo mi letadlo ani nepropadlo ubytování...

0 Citovat

@mirjur myslím, že opravdu záleží na důvodu zpoždění viz můj odkaz výše, stačí si přečíst jejich podmínky, zaviněný vs nezaviněný důvod .. 

A teď už mohu potvrdit, na kreditovou jízdenku mi teď bylo připsáno 50% jízdného, takže u mě dobrý 👍

1 Citovat

RJ poslední dobou tragédie.

Nejezdím s nimi často, ale minulý rok zrušení dvě hodiny před odjezdem vagónu (mého oblíbeného low cost konfigurace 2+1) na trase Brno Vídeň a mail je nám líto, stornujte jízdenku a jeďte jak chcete samozřejmě za vyšší cenu a to samé zítra Ostrava Praha zase zrušeny vagón a tím i celá cesta a vrácení peněz na kredit. Přitom jejich ceny na zítra se téměř vyrovnají ceně Pendolina.

Pomlčím o WC pokaždé mimo provoz. Už je dlouho nechci vidět. S ČD člověk v nejhorším může jet ve stejném spoji aspoň na stojáka....

0 Citovat

Souhlas, RJ se za poslední rok hodně zhoršil, cena už taky není výhodná, wc klasika, funguje tak jedno na tři vagony, v létě nefukční klimatizace, v zimě pro změnu vagon netopí atd....takže s nima už jedu jen vyjímečně třeba brzo ráno, kdy jsou levní. Jinak se bohužel pomalu vracím k ČD, když jedem ve skupince, tak s ČD podstatně ušetřím.

0 Citovat

Problem to je na tratich, kde CD nejezdi. Napriklad Hranice na Morave - Brno operuje pouze RJ 😥

0 Citovat

Karle, ale pořád tu trasu bez nároku na fixní místo k sezení aspoň můžeš koupit přímo na ČD a za to máš (doufám, zatím nikdy jsem RJ nekupoval přes ČD) odpovídající body, za které pokud průměrně cestuješ vlakem můžeš jednou i dvakrát do roka jet zdarma ČD na druhý konec republiky třeba až do Aše, akorát tu cestu "gratis" mám za sebou. Oproti tomu RJ ti jako odměnu za věrnost dá akorát 💩

0 Citovat

Je tohle běžné? Zobrazuje se mi více sedadel, když kupuji jízdenku pro dvě osoby než když kupuji pro samostatnou. Regiojetem jezdím pravidelně, ale tohle vidím poprvé. Zkoušela jsem i psát přímo na RegioJet, ale odpovědi jsem se nijak nedočkala.

Děkuji za odpověď.


snimek-obrazovky-26.png
snimek-obrazovky-27.png

0